Cestovatelský festival Sedm divů 2013

Diashow / přednáška Festival / koncert Pro děti Výlety a exkurze
Nezávislé na počasí Parkoviště pro autobusy Vhodné pro postižené Vhodné pro rodiny Vhodné pro skupiny Vhodné pro vozíčkáře
Termíny konání: 

Popis akce: 

České Švýcarsko o.p.s. a Magazín Koktejl ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko srdečně zvou na 5. ročník festivalu s cestovatelskou tématikou Sedm divů.

Kdy: 16. listopadu 2013 od 11:30 do 21:00 hodin
Kde: Dům Českého Švýcarska, Krásná Lípa
 

Program:

11:30 | Petr Jan Juračka: Za polárním kruhem v Grónsku
Vyprávění profesionálního fotografa o slavném grónském treku „Destination Arctic Circle“, během nějž tři kamarádi urazili 200 kilometrů pěšky, 40 kilometrů stopem a přepluli 25 kilometrů dlouhé jezero na katamaránu.

12:50 | Pavel Benda: Uganda 2010
Přírodovědec, ornitolog, ale zároveň ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko se podělí o své zážitky z třítýdenního pobytu v národních parcích Ugandy.

14:10 | Tomáš Petrů: Západní Malajsie aneb s dětmi to jde taky
Poloostrovní Malajsii představí znalec regionu jihovýchodní Asie a přednášející na Metropolitní univerzitě Praha, který do oblasti malajského světa a Indonésie zavítal snad patnáctkrát.

15:30 | Ladislav Bezděk: Tanzánie
Krásnolipský cestovatel a propagátor tradičního českého nože - rybičky představí svůj výstup na Kilimandžáro a povypráví i o životě pod ním.

16:50 | Rudolf Krautschneider: Plavby do polárních moří
"Moře je jediným pevným bodem, který jsem našel v chaosu světa." K tomuto závěru dospěl slavný mořeplavec nejen během 3, 5 roku dlouhé cesty kolem světa v pásmu Arktidy, ale i během dalších cest.

18:10 | Lucie Radová: Jak přežít cestu kolem světa
Vyprávění ženy, která sama vyrazila na cestu kolem světa. Za čtyři měsíce pak procestovala na osm států – Chile (a Rapa Nui), Argentinu, Japonsko, Vietnam, Kambodžu, Indonésii, Singapur a Madagaskar.

19:30 | Dan Přibáň: Trabantem Jižní Amerikou
Kam až se dá v Jižní Americe dojet autem? ...a trabantem? Cestovatelé, kteří projeli trabantem Hedvábnou stezku, Afriku, se podělí o zážitky z poslední cesty do Jižní Ameriky.

Pavel Mrkus: Water Tales
Během celého festivalu bude v promítacím sále v Expozici k vidění snímek Water Tales - částečně dokument a částečně umělecký artefakt reflektující sociální situaci vymírajícího japonského venkova s postupně nenávratně mizejícími tradičními hodnotami.


Během festivalu proběhne:

  • soutěž o kalendář Českosaské Švýcarsko 2014
  • soutěž o předplatné magazínu Koktejl
  • autogramiáda knih Rudolfa Krautschneidera
     

Doprovodný program:
V neděli 17. listopadu proběhne exkurze do sklárny AJETO v Lindavě.


Občerstvení a nápoje po celou dobu festivalu budou zajištěny.

Do 19:30 hodin (začátek poslední přednášky) bude otevřeno Informační středisko, kde si kromě úschovy osobních věcí můžete zakoupit krásné publikace o Českém Švýcarsku, nástěnný kalendář na rok 2014 nebo nový odznáček s ledňáčkem, k dispozici budou cestovatelské časopisy, prodej etno-suvenýrů atd.

Vstupné je dobrovolnépodpořte konání festivalu i v dalších letech dobrovolným vstupným.
 

Těšíme se na vás.

Místo: 

Vstupné: 

Vstup zdarma / Eintritt frei
Vstupné
dobrovolné vstupné

Organizátor: 

Akce je organizována v rámci projektu: 

Kategorie akce: 

Diashow / přednáška, Festival / koncert, Pro děti, Výlety a exkurze

Charakteristika: 

Nezávislé na počasí, Parkoviště pro autobusy, Vhodné pro postižené, Vhodné pro rodiny, Vhodné pro skupiny, Vhodné pro vozíčkáře